سخنگوی اردوغان: مشکلات با آمریکا حل خواهد شد

24 مرداد 1397 ساعت 16:43


سخنگوی رئیس‌جمهور ترکیه وعده داد که مشکلات این کشور با آمریکا حل خواهد شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ابراهیم کالین، سخنگوی رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز (چهارشنبه) گفت، او انتظار دارد مشکلات با آمریکا که منجر به افت شدید ارزش واحد پول لیر ترکیه شده حل و فصل شود اما اول واشنگتن باید دست از تلاش برای اعمال نفوذ بر قوه قضاییه ترکیه (مسائل مربوط به حبس کشیش آمریکایی در ترکیه که متهم به همکاری با سازمان گولن است) بردارد.
ابراهیم کالین در یک کنفرانس خبری تصریح کرد: چنانچه آمریکا تصمیم بگیرد جنگنده‌های اف – 35 را به آنکارا تحویل ندهد، ترکیه از حقوق خودش استفاده خواهد کرد.
او وعده داد که واحد پول لیر که اخیرا رکورد جدیدی را در افت ارزش در برابر دلار ثبت کرد به مرور ارزش خود را بازیابی خواهد کرد.
کالین در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که اردوغان امروز با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و فردا با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه درباره اختلافات ترکیه با آمریکا گفتگو خواهد کرد.
وی گفت که این گفتگوها به درخواست طرف‌های آلمانی و فرانسوی صورت می‌گیرد.
کالین افزود: این تماس‌ها نشان روشنی از تشدید واکنش‌ها مقابل ترامپ است مذاکره با آمریکا نیز ادامه خواهد یافت البته اگر موضع سازنده‌ای را شاهد باشیم.    
اردوغان همچنین امروز با امیر قطر نیز دیدار خواهد کرد که به گفته کالین نشان دهنده حمایت آشکار دولت قطر از ترکیه در بحران اقتصادی با آمریکاست.
 
 


کد مطلب: 19765

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdchmqnz.23nw-dftt2.html

قفقاز
  http://caucasus.ir