ترکیه: با کردها مثل گوشت و پوستیم

9 بهمن 1397 ساعت 14:05


وزیر دفاع ترکیه با بیان این که تنها هدف نیروهای ارتش کشورش در سوریه تروریست‌ها هستند گفت: برخی می‌خواهند افکار عمومی را منحرف کند اما ترکیه هیچ مشکلی با برادران کرد و عرب ندارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: ما با کردها همانند گوشت و پوست هستیم و نمی‌توان ما را از یکدیگر جدا کرد ما در این محدوده جغرافیایی نان خود را با یکدیگر تقسیم کرده‌ایم.
وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات شرق فرات و منبج را پیش رو داریم دراین باره تماس‌هایمان با کشورهای دیگر ادامه دارد. وقتی که زمان درست فرا رسید عملیات فرات را آغاز می‌کنیم.
آکار اضافه کرد: منبج باید از یگانهای مدافع خلق خالی شود. باید کنترل منبج در دست اعرابی باشد که ۹۰ درصد از جمعیت منبج را تشکیل می‌دهند.
وی افزود: در فرات و منبج اخباری به دست آورده‌ایم که تروریست‌ها تونل‌هایی را کنده‌اند اما هیچکس نگران این وضعیت نباشد.
او در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: همه عملیات ترکیه "براساس قوانین بین المللی" است همان طور که رئیس جمهور کشورمان درباره توافق آدانا گفت براساس این توافق ما به دنبال دفاع از مرزهایمان هستیم. ما به تمامیت ارضی کشورها از جمله عراق و سوریه احترام قائل هستیم.
آکار در ادامه با اشاره به حادثه دهوک گفت: نیروهای پ‌ک‌ک اقدامات تحریک آمیزی را انجام می‌دهند اما حکومت اربیل پس از حادثه اخیر برای مقابله با این تهدیدها تدابیر لازم را اتخاذ کرده و ما از این اقدامات راضی هستیم.
 
 


کد مطلب: 20664

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdchk-ni.23nv-dftt2.html

قفقاز
  http://caucasus.ir