یک مقام دولتی جمهوری آذربایجان: قطعنامه پارلمان اروپا درباره وضعیت وبلاگ نویس زندانی جمهوری آذربایجان مغرضانه است

28 دی 1397 ساعت 18:51

'صمد سیداف'، سرپرست هیات دایمی جمهوری آذربایجان در مجمع پارلمانی شورای اروپا، قطعنامه اخیر پارلمان اروپا درباره 'مهمان حسین اف' وبلاگ نویس زندانی جمهوری آذربایجان را مغرضانه خواند.


سید اف روز جمعه در گفت و گو با خبرگزاری رسمی ' آذرتاج ' با اشاره به قطعنامه روز گذشته (پنجشنبه) پارلمان اروپا در رابطه با حسین اف وبلاگ نویس زندانی جمهوری آذربایجانی، گفت: برخی محافل در پارلمان اروپا استانداردهای دوگانه در رابطه با مسائل کشورها اتخاذ می کنند.
وی افزود: پارلمان اروپا به جای اینکه بسیاری از مسایل مهم مانند وقایع جاری در فرانسه و نیز دیگر مسایل در داخل اتحادیه اروپا را بررسی کند، مذاکرات مربوط به مسایل دور از واقعیت را در اولویت قرار داده است.
پارلمان اروپا روز گذشته (پنجشنبه) در رابطه با وبلاگ نویس زندانی آذربایجانی قطعنامه ای را صادر کرد و از دولت باکو آزادی این وبلاگ نویس را خواستار شد.
حسین اف وبلاگ نویس آذربایجانی مخالف دولت در ماه مارس سال 2017 به اتهام فعالیت های غیرقانونی به دو سال زندان محکوم شد.
این وبلاگ نویس اخیرا در اعتراض به شرایط زندان دست به اعتصاب غذا زده است که واکنش برخی نهادهای بین المللی را در پی داشتو
سید اف، گفت: روابط خوب جمهوری آذربایجان و اتحادیه اروپا موجب نگرانی جدی برخی محافل ضد آذربایجانی در پارلمان اروپا شده است.
وی افزود: مذاکرات جمهوری آذربایجان و اتحادیه اروپا در مورد تدوین توافقنامه همکاری همه جانبه بصورت سازنده ادامه دارد و در مصوبات صادره اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا حل مناقشه قره باغ بعنوان معضل عمده جمهوری آذرربایجان در قالب موازین حقوق بین المللی انعکاس یافته است.
به گفته سیداف روابط سیاسی و اقتصادی سازنده میان جمهوری آذربایجان و اتحادیه اروپا و نیز توسعه بیش از پیش این روابط موجب نگرانی شدید نیروهای ضد آذربایجان شده و آنها مسایل دور از واقعیت را علیه جمهوری آذربایجان مطرح می کنند.
وی، این محافل در پارلمان اروپا را به تلاش برای ایجاد مانعی برای مذاکرات دوجانبه جمهوری آذربایجان و اتحادیه اروپا متهم و آن را نشانه موضع گیری غیر عادلانه علیه کشورش عنوان کرد.


کد مطلب: 20582

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcgxn9x.ak9z74prra.html

قفقاز
  http://caucasus.ir