با حضور 5 جوان کشورمان؛ آغاز هفته دوستی جوانان ایران و جمهوری آذربایجان

30 فروردين 1398 ساعت 20:19

هفته دوستی جوانان ایران و جمهوری آذربایجان با حضور هیاتی از جوانان کشورمان از امروز در باکو آغاز شده است


به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صداوسیما، هفته دوستی براساس توافق وزارت ورزش و جوانان دو کشور با هدف تعمیق تعاملات مردمی و تحکیم دوستی جوانان دو کشور برگزار می شود.

هیات جوانان اعزامی از جمهوری اسلامی ایران متشکل از پنج جوان موفق و برگزیده از سازمان های مردم نهادِ استان های کردستان، ایلام، خراسان جنوبی، مرکزی و تهران هستند که در قالب هفته دوستی با جوانان جمهوری آذربایجان، ضمن دیدار با مقامات جمهوری آذربایجان در امور جوانان و نخبگان جوان این کشور و بررسی راهکارهای تعمیق تعاملات و استفاده از تجربیات یکدیگر، طرح های موفق خود را به جوانان جمهوری آذربایجان ارائه خواهند کرد. 
سفیر ایران در جمهوری آذربایجان دردیدار این هیات، این چنین سفرها و برنامه های برگزاری هفته دوستی جوانان را از نظر تقویت روابط مردمی از جمله میان جوانان دو کشور موثر دانست. جواد جهانگیرزاده گفت: بر اساس توافق حاصله هیات جوانان جمهوری آذربایجان نیز قرار است با هدف آشنایی بیشتر با ظرفیت های فرهنگی و تمدنی و پیشرفتهای تکنولوژی ایران، به کشورمان سفر کنند.
محمدرضا نامداریان سرپرست هیات جوانان کشورمان هم برگزاری هفته دوستی جوانان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را از برنامه های تقویت روابط مردمی بیان کرد و افزود: این سفرها می تواند برای توسعه دوستی میان جوانان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان کمک کنند. هیات جوانان ایران در قالب هفته دوستی از نهادهای جوانان، مراکز علمی و فرهنگی جمهوری آذربایجا ن بازدید و از شهرهای نخجوان و قوبای این کشور دیدن خواهد کرد.


کد مطلب: 20988

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcg7y9x.ak9z74prra.html

قفقاز
  http://caucasus.ir