قطر: ترکیه علیه یک تهدید حتمی اقدام کرده است

23 مهر 1398 ساعت 15:03


قطر امروز (سه شنبه) با دفاع از عملیات ترکیه در شمال سوریه اعلام کرد، آنکارا علیه یک تهدید حتمی اقدام کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ترکیه به قطر در شرایط تحریم‌های اقتصادی منطقه‌ای دو ساله با پشتیبانی ریاض کمک کرده است اما آنکارا به دلیل این عملیات در شمال سوریه و علیه کردها با انتقادهایی روبرو شده است.
محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی، وزیر خارجه قطر  در نشست امنیت جهانی در دوحه با اشاره به این مساله که آنکارا مجبور شده تا در برابر تهدید حتمی علیه امنیت ترکیه اقدام کند، گفت: ما نمی‌توانیم تمام تقصیرها را بر گردن ترکیه بیندازیم.
وی با اشاره به این مساله که عناصر کرد همچون یگان‌های مدافع خلق به ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا کمک کرده‌اند، گفت:‌ در آغاز، ترکیه گفت که از چنین گروه‌هایی حمایت نمی‌کند. هیچکس به حرف ترکیه گوش نداد. آنها تلاش کرده‌اند تا این مشکل را با آمریکا حل و فصل کنند تا یک منطقه امن ایجاد کنند و به این ترتیب تهدیدها را از مرز دور نگه دارند.
وزیر خارجه قطر ادامه داد: یگان‌های مدافع خلق و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه بخشی از پ.ک.ک است که توسط ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا یک سازمان تروریستی نامیده شده است. دیده شد که رهبران پ.ک.ک پیش از عملیات آنکارا به سوریه نقل مکان کردند تا  در آنجا و در نزدیکی مرز اسکان یابند. ما ترکیه را مخالف کردها نمی‌بینیم. ترکیه علیه گروهی از افرادی است که در داخل کردها رخنه کرده‌اند
 
 


کد مطلب: 21958

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcevo8w.jh8zni9bbj.html

قفقاز
  http://caucasus.ir