تداوم صادرات تسلیحات میلیونی آلمان به ترکیه با وجود تحریم تسلیحاتی

13 مرداد 1399 ساعت 13:50


با وجود اینکه آلمان بعد از حمله ترکیه به سوریه توقف صادرات جنگی به این کشور را در دستور کار قرار داده است اما بر اساس اطلاعات وزارت اقتصاد، آلمان همچنان به این روند ادامه می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، بعد از اینکه نیروهای ترکیه‌ای به سوریه حمله کردند دولت آلمان ارسال برخی صادرات تسلیحات به این کشور را ممنوع اعلام کرد. با این حال ترکیه همچنان تسلیحات به مبالغ میلیونی از آلمان دریافت می کند.
در 9 ماه و نیم از آغاز حمله ترکیه به سوریه در 9 اکتبر سال 2019 تا 22 جولای سال 2020 آلمان چراغ سبز صادرات تسلیحاتی به ارزش حدود 25.9 میلیون یورو به ترکیه را صادر کرده است.
رسانه‌های آلمانی این خبر را با استناد به پاسخ وزارت اقتصاد آلمان به یک درخواست سویم داگدلان، از نمایندگان حزب چپ این کشور منتشر کرده‌اند.
آلمان بعد از دخالت نظامی ترکیه به سوریه توقف صادرات تسلیحات جنگی به این کشور که می تواند در جنگ سوریه مورد استفاده قرار گیرد را در دستور کار قرار داد.
مسئله صادرات تسلیحات به ترکیه نه تنها به دلیل دخالت نظامی این کشور در سوریه بلکه به دلیل مشارکت ترکیه در درگیری های لیبی مسئله‌ای بحث برانگیز در این کشور است. بر اساس اطلاعات سازمان ملل، ترکیه از جمله کشورهایی است که به تحریم تسلیحاتی تصویب شده علیه لیبی پایبند نیست. این در حالی است که آنکارا در نشست صلح لیبی که در ژانویه سال جاری میلادی در برلین برگزار شد خود را ملزم به پایبندی به این تحریم تسلیحاتی کرده بود.
حزب چپ آلمان خواستار توقف کامل صادرات تسلیحات به ترکیه در این شرایط است. داگدلان بر این عقیده است که صادرات تسلیحات به ترکیه از طرف آلمان همچنین می تواند در جنگ سوریه هم مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: دولت آلمان افکار عمومی را فریب می دهد وقتی که می گوید برای ترکیه مجوز صادرات تسلیحاتی را تصویب می کند که نمی تواند از آن ها در جنگ سوریه استفاده کند
 
 


کد مطلب: 23117

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcd5f0x.yt0sf6a22y.html

قفقاز
  http://caucasus.ir