همزمان با نیمه شعبان و ولادت حضرت ولی عصر (عج): حضرت آیت الله فروغی به نخجوان سفر نمود

1 ارديبهشت 1398 ساعت 21:12


به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز حضرت آیت الله فروغی امام جمعه موقت اردبیل با همراهی حجت الاسلام سنجری امام جمعه جلفا و حجج اسلام اسلام حسین پور و مهدی قارداش زاده با استقبال منصور آیرم سرکنسول کشورمان به نخجوان سفر نمودند.
          در این سفر که همزمان با ولادت با سعادت آخرین امام شیعیان حضرت مهدی (عج) صورت پذیرفت، هیات ایرانی در برنامه های متعدد فرهنگی و مذهبی ترتیب یافته از سوی سرکنسولگری کشورمان به مناسبت نیمه شعبان حضور یافتند. دیدار با سرکنسول و اعضای سرکنسولگری کشورمان در نخجوان و آشنایی با محیط مذهبی و اعتقادی مردم محل در گفتگو با منصور آیرم نخستین برنامه آیت الله فروغی و هیات همراه بود. در مراسم جشن ترتیب یافته از سوی وابسته فرهنگی سرکنسولگری به مناسب نیمه شعبان در محل کنسولگری که با حضور دانشجویان ایرانی و ایرانیان مقیم ترتیب یافته بود امام جمعه موقت اردبیل در خصوص لزوم خود شناسی و معرفت مطالب ارزشمندی را ارائه نمودند. افتتاح حسینیه صاحب الزمان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خود مختار نخجوان با حضور هیات ایرانی و بازدید از سالن تاریخ روابط سرکنسولگری از دیگر برنامه های ترتیب یافته از سوی نمایندگی کشورمان در نخجوان به مناسبت اعیاد شعبانیه بود. منصور آیرم سرکنسول کشورمان در مراسم افتتاح این حسینیه گرامیداشت و حفظ شعائر اسلامی در خارج از کشور را یکی از وظایف مهم نمایندگی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور دانست و این حسینیه را مکانی برای گردهمایی ایرانیان و مومنین محل در انجام این وظیفه دانست.
          هیات ایرانی در این سفر ضمن حضور در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) در شهر نخجوان و اقامه نماز جماعت با صاحب محمداف روحانی ارشد این جمهوری خود مختار نیز دیدار و گفتگو نمودند. بازدید از مساجد، امامزاده ها، امکان مذهبی و موزه ها در جمهوری خود مختار نخجوان و آشنایی نزدیک با مناسک و آداب مذهبی در این جمهوری خودمختار از دیگر برنامه های آقایان فروغی و سنجری در این سفر یکروزه بود.


کد مطلب: 21000

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vglbggb5.rhb8grquu8ipr.l.html

قفقاز
  http://caucasus.ir