دو پیشنهاد مهم لاریجانی به رئیس مجلس گرجستان برای توسعه روابط

21 فروردين 1398 ساعت 20:45


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر دوشنبه ۱۹ فروردین ماه با ایراکلی کوباخیدزه رئیس مجلس گرجستان دیدار و گفت وگو کرد.  
لاریجانی در این دیدار روابط دو کشور به ویژه در حوزه پارلمانی را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت: برای توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور باید ساز و کار جدید بانکی پیش بینی شود و برای حل این مسئله نیاز است که طرفین به ویژه مسئولان اقتصادی دو کشور با یکدیگر جلساتی برگزار کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت ایران و گرجستان برای ارتقاء همکاری های اقتصادی به ویژه در حوزه حمل و نقل و ترانزیت، عنوان کرد: گرجستان می تواند پلی برای تبادلات بیشتر اقتصادی ایران با روسیه و اروپا باشد.
رئیس مجلس گرجستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات لاریجانی عنوان کرد: همکاری های اقتصادی و سیاسی دو کشور راهبردی بوده و ما تمایل داریم این همکاری ها ارتقاء پیدا کند.
وی تعیین ساز و کار جدید بانکی برای گسترش روابط اقتصادی بین ایران و گرجستان را یکی از مسائل مهم بین دو کشور دانست و اضافه کرد: ما مصمم هستیم همکاری خودمان با ایران را تقویت کنیم و ایران را یکی از کشورهایی که دارای ظرفیت استراتژیک در منطقه است می دانیم.

منبع: خبرآنلاین


کد مطلب: 20947

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcbz9b5.rhbgapiuur.html

قفقاز
  http://caucasus.ir