کارشناس سیاسی جمهوری آذربایجان: سپاه در خط مقدم مبارزه با تروریسم در منطقه قرار دارد

21 فروردين 1398 ساعت 20:19

توفیق عباس اف کارشناس سیاسی جمهوری آذربایجان گفت : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم در منطقه قرار گرفته است


عباس اف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نتیجه همکاری و فعالیت مشترک کشورهای منطقه از جمله ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن، سوریه، عراق، روسیه، ترکیه، حزب الله لبنان غلبه بر داعش و سایر گروههای تروریستی در منطقه امکان پذیر شد و این واقعیت برای کسی در جهان پوشیده نیست. 
وی افزود: واضح است که بدون حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس آن گروههای تروریستی فعال در سوریه و عراق اوضاع منطقه را پیچیده تر و مشکلات جدی برای منطقه ایجاد می کردند. 
این کارشناس جمهوری آذربایجان گفت: جای تعجب است که با وجود این همه خدمات ارزنده سپاه در مبارزه با تروریسم در منطقه ، دولت امریکا آنان را تروریست معرفی می کند و با حمایت از خود تروریست ها در منطقه ، در انتقال آنها به مناطق امن با هدف استفاده برای اهداف شوم بعدی خود ، اقدام می کند. 
عباس اف افزود: تصمیمات دولت فعلی آمریکا در اغلب موارد غیر قانونی و مغایر با موزین حقوق بین الملل می باشد .
وی خاطرنشان کرد: تصمیمات درباره اعلام قدس بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، موضوع جولان و نیز تصمیم اخیر درباره سپاه از جمله اقدامات خلاف قوانین بین المللی است. 
به گفته وی تصمیم دونالد ترامپ در خصوص قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست گروه های تروریستی اقدامی فاقد مبنای حقوقی بوده و دخالت در امور داخلی کشور دیگر است. 
این کارشناس سیاسی جمهوری آذربایجان گفت : ترامپ با این تصمیم حقوق حقه ایران را نقض و لطمه جدی به نظام بین المللی وارد می کند و بطور کلی سیاست های دولت فعلی آمریکا به تنش در منطقه خاورمیانه ، شمال آفریقا و نقاط دیگر جهان دامن می زند. 
عباس اف گفت : تصمیمات دونالد ترامپ که در اغلب موارد با هدف خشنود کردن طرف ثالث ( رژیم صهیونیستی ) و برای تامین منافع آن گرفته می شود ،جایگاه خود دولت آمریکا را در سطح بین المللی خدشه دار می کند و آمریکا به غیر از دامن زدن به تنش در منطقه با چنین اقداماتی نمی تواند به اهداف خود برسد. 


کد مطلب: 20938

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcbw9b5.rhbgfpiuur.html

قفقاز
  http://caucasus.ir