اردوغان: ۱۰ روز دیگر «اس ۴۰۰» را از روسیه تحویل می‌گیریم

10 تير 1398 ساعت 14:07


رئیس جمهور ترکیه پس از بازگشت از نشست «جی ۲۰» اعلام کرد که سامانه موشکی «اس ۴۰۰» تا ۱۰ روز دیگر به ترکیه تحویل داده می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه پس از بازگشت از نشست «جی ۲۰» در جمع خبرنگاران اعلام کرد که آنکار تا ۱۰ روز دیگر سامانه موشک‌های «اس ۴۰۰» را از روسیه تحویل می‌گیرد.
این اظهارات اردوغان در حالی مطرح شده که آمریکا پیش از این با استقرار این موشک‌های ساخت روسیه در ترکیه به عنوان کشور عضو ناتو مخالفت و حتی تهدید کرده بود که ترکیه را از پروژه ساخت و فروش جنگنده‌های پیشرفته «اف ۳۵» حذف خواهد کرد.
با این حال در جریان نشست اخیر «جی ۲۰»، برخی منابع خبری به نقل از اردوغان اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، به همتای ترکیه‌ای خود اطمینان داده است که واشنگتن آنکارا را در موضوع موشک‌های «اس ۴۰۰» تحریم نمی‌کند.
اردوغان همچنین پس از بازگشت از نشست جی ۲۰، از برگزاری نشست ترکیه، روسیه و ایران در ماه جولای (تیر-مرداد) برای بررسی آخرین تحولات میدانی و سیاسی در سوریه خبر داد.
اردوغان در اظهارات خود همچنین بار دیگر با انتقاد از طرح آمریکایی معامله قرن، تاکید کرد که آنکارا هرگز طرح ۵۰ میلیارد دلاری آمریکا در زمینه سازش بین فلسطین و اسرائیل را نخواهد پذیرفت.
 
 


کد مطلب: 21289

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcb95b5.rhb8wpiuur.html

قفقاز
  http://caucasus.ir