ترامپ: دوست دارم در مراسم جشن روز روسیه شرکت کنم

18 آبان 1398 ساعت 11:38


رئیس‌جمهور آمریکا جمعه در جمع خبرنگاران گفت دوست دارد دعوت رئیس‌جمهور روسیه برای شرکت در مراسم «جشن روسیه» را بپذیرد و به این کشور سفر کند.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا جمعه گفته دوست دارد در مراسم جشن «روز روسیه» شرکت کند. این جشن هر ساله روز ۹ ماه مه در میدان سرخ مسکو برای گرامی‌داشت پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم برگزار می‌شود.  
«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه در نشست گروه ۲۰ که ماه ژوئن برگزار شد دونالد ترامپ را به این جشن دعوت کرد. ترامپ تا به حال در کسوت رئیس‌جمهور آمریکا به روسیه سفر نکرده است. 
رئیس‌جمهور آمریکا امروز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: «دارم درباره آن فکر می‌کنم. این جشن، درست در وسط فصل اتفاقات سیاسی است بنابراین باید ببینم می‌توانم بروم یا نه ولی دوست دارم اگر بشود بروم.»
تا به حال دو رئیس‌جمهور آمریکا در رژه روز روسیه شرکت کرده‌اند: «بیل کلینتون در سال ۱۹۹۵ و جورج دبلیو بوش در سال ۲۰۰۵. روسیه از این مراسم برای نمایش قدرت نظامی خودش استفاده می‌کند. 
سران کشورهای غربی، بعد از تحولات اوکراین و ضمیمه شدن شبه جزیره کریمه به روسیه از شرکت در این مراسم خوداری کرده‌اند. 
«یوری یوشاکوف»، دستیار رئیس‌جمهور روسیه چند ماه پیش به خبرنگاران گفت مسکو برای رئیس‌جمهور اوکراین، نخست‌وزیر انگلیس، رهبر کره شمالی و صدراعظم آلمان دعوت‌نامه ارسال کرده و آنها را به حضور در این مراسم دعوت کرده است. 
 
 


کد مطلب: 22026

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcb0gb5.rhb55piuur.html

قفقاز
  http://caucasus.ir