امضای 9 سند همکاری میان ایران و قزاقستان

24 فروردين 1395 ساعت 8:23


جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان برای توسعه بیش از پیش روابط و مناسبات دو جانبه، ۹ یادداشت تفاهم و موافقتنامه همکاری در بخش‌های مختلف امضا کردند.
به گزارش رادیو تاجیکی، این سندهای همکاری را امروز -دو‌شنبه- مقام‌های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان در حضور "حسن روحانی" و "نورسلطان نظربایف" رییسان جمهور دو کشور در تهران امضا کردند.
پروتکل توسعه همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌های صنعت، تجارت و سرمایه گذاری، برنامه بلند مدت همکاری در حوزه حمل و نقل و تزانزیت در مسیر جاده ابریشم و یادداشت تفاهم همکاری بین بانک مرکزی ایران و بانک ملی قزاقستان از جمله سندهای امضا شده است.
یادداشت تفاهم همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی راه آهن جمهوری قزاقستان، پروتکل همکاری بین شرکت خطوط کشتیرانی ایران و شرکت ملی راه آهن قزاقستان و یادداشت تفاهم همکاری صندوق توسعه ملی ایران و شرکت مادر تخصصی ملی بای‌ترک قزاقستان از دیگر اسنادی است که بین دو کشور منعقد شد.
فعالان اقتصادی بخش‌های دولتی و خصوصی ایران و قزاقستان دیروز (یکشنبه) نیز بیش از ۴۴ یادداشت تفاهم همکاری به ارزش حدود یک میلیارد دلار امضا کردند.
این یادداشت‌های تفاهم در نشست شورای بازرگانی قزاقستان و ایران در تهران بین ۱۰ شرکت دولتی و بیش از ۳۴ شرکت خصوصی دو کشور امضا شد.
نور سلطان نظربایف رئیس جمهوری قزاقستان امروز به دعوت رسمی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در سفری دو روزه وارد تهران شد.


کد مطلب: 13486

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcb0ab8.rhbfwpiuur.html

قفقاز
  http://caucasus.ir