رئیس فراکسیون دموکراتیک خلق‌ها: دولت اردوغان واقعیت‌های ادلب را از مردم پنهان می‌کند

14 اسفند 1398 ساعت 13:55


رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق‌ها گفت: دولت اردوغان می‌خواهد با برگزاری جلسه محرمانه با مجلس این‌گونه القا کند که اطلاعات پنهان و مهمی را در اختیار احزاب مخالف قرار می‌دهد اما برگزاری جلسه محرمانه به‌معنی پنهان نگه‌داشتن واقعیت‌های ادلب از مردم است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ساروحان اولچو» رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP) در اظهاراتی با انتقاد از برگزاری جلسه محرمانه پارلمان ترکیه برای بررسی بحران ادلب عنوان کرد: حمله به ادلب در 27 فوریه انجام شده و اکنون در 3 مارس جلسه محرمانه برگزار می‌کنند(!) در حالی که شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و ناتو برای تحولات ادلب جلسه فوق‌العاده برگزار کرده‌اند، مجلس ترکیه تا به امروز از برگزاری هرگونه جلسه فوق‌العاده عاجز بوده است. ما با برگزاری جلسه محرمانه پشت درب‌های بسته مخالفیم.
وی افزود: چرا می‌خواهید آن چیزهایی را که پوتین و ترامپ می‌دانند از مردم ترکیه پنهان نگه بدارید؟ چرا باید مسئله ادلب به‌جای حضور در برابر افکار عمومی پشت درهای بسته بررسی شود؟ هیچ توجیهی برای این کار ندارید. ما می‌دانیم که در این جلسه محرمانه هیچ اطلاعات پنهانی ارائه نخواهد شد. نه وزیر امور خارجه، نه وزیر دفاع ملی و نه سخنگوهای دستگاه اجرایی هیچ کدام اطلاعات پنهانی در اختیار مجلس ترکیه قرار نخواهند داد. اطلاعاتی را که هر روز در روزنامه‌ها مطرح می‌شود در جلسه محرمانه پارلمان ترکیه تکرار خواهند کرد. دولت می‌خواهد با برگزاری جلسه محرمانه این‌گونه القا کند که اطلاعات پنهان و مهمی را در اختیار احزاب مخالف قرار می‌دهد. برگزاری جلسه محرمانه به‌معنی پنهان نگه داشتن واقعیت‌های ادلب از مردم است.
اولچو در ادامه اظهارات خود با انتقاد از عملکرد احزاب مخالف تصریح کرد: اقداماتی که اپوزیسیون ترکیه انجام می‌دهد باعث تقویت حاکمیت می‌شود. غم‌های به‌وجودآمده غم تمامی ما است ولی سیاست‌های اشتباه، سیاست‌های اشتباه تمامی ما نیست، اشتباه حاکمیت اردوغان است. اکنون اقدامی که باید انجام پذیرد وارد کردن فشار به حاکمیت سیاسی از طریق افکار عمومی برای اصلاح سیاست‌های غلط خود است.
رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق‌ها باز کردن مرزهای ترکیه برای خروج پناه‌جویان به اروپا را شوی تبلیغاتی اردوغان عنوان کرد و گفت: منظره‌ای که در مرزهای ترکیه با اروپا شاهد هستیم منظره شرم‌آوری است. دولتمردان ترکیه آمار و اطلاعات غلطی در مورد پناه‌جویان به مردم ارائه می‌دهند. آن‌ها می‌خواهند افکار عمومی را با طرح مسئله خروج پناه‌جویان از ترکیه نسبت به مسئله اصلی منحرف کنند.
 
 


کد مطلب: 22548

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcaamnu.49nuy15kk4.html

قفقاز
  http://caucasus.ir